Na czym polega zabieg Profhilo?

Na czym polega zabieg Profhilo?

Profhilo to innowacyjny zabieg medycyny estetycznej nazywany zabiegiem z molekułą młodości. Zabieg ten opiera się na procesie stymulacji fibroblastów do produkcji naturalnego kolagenu i elastyny. Pozwala on na przebudowę i przywrócenie utraconych w procesie starzenia parametrów skóry. Dzięki niemu skóra staje się gęstsza, jędrniejsza i bardziej nawilżona. Zabieg ten nie bez powodu nazywany jest molekułą młodości.

Jak wygląda sam zabieg z molekułą młodości?

Formuła preparatu z molekułą młodości jest innowacyjna i składa się z kwasu hialuronowego o niskiej i wysokiej masie cząsteczkowej. Zabieg Profhilo w Bielsku-Białej trwa zwykle około 30 minut, a jego efekty widoczne są po kilku tygodniach. Jest on bezbolesny i bezpieczny. Podczas zabiegu preparat wstrzykuje się w kilka punktów w wybranej okolicy, na przykład na twarzy, szyi czy dekolcie. Najczęściej jest to 5 anatomicznych punktów twarzy, w których następuje napięcie skóry.

Substancja wprowadzona w skórę uwalnia się powoli, wygładzając zmarszczki i liftingując skórę. Po zakończeniu zabiegu może wystąpić lekki obrzęk i zaczerwienienie, które jednak szybko mija. Zabieg z molekułą młodości jest nieinwazyjny, a jego efekty utrzymują się do 1,5 roku. Jednak jest to zależne od predyspozycji danej osoby, trybu życia i stosowanej pielęgnacji.

Efekty po zabiegu z molekułą młodości

Zabieg z molekułą młodości ma na celu poprawę kondycji skóry i niwelację oznak starzenia się, takich jak zmarszczki, utrata jędrności i elastyczności skóry czy suchość skóry. Pozwala zminimalizować „chomiczki”, przywrócić utracony kontur twarzy, wygładzić zmarszczki i nadać sprężystość skórze. Dzięki zabiegowi Profhilo zwiększa się nawilżenie skóry i jej napięcie.