Które zabiegi medycyny estetycznej cieszą się szczególną popularnością wśród kobiet?

Które zabiegi medycyny estetycznej cieszą się szczególną popularnością wśród kobiet?

Kobiety w każdym wieku sięgają po zabiegi medycyny estetycznej, gdyż chcą utrzymać skórę w dobrej kondycji i pozbyć się mankamentów. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie zabiegi można przeprowadzać przez cały rok i u każdej osoby. Przeciwwskazaniem często jest ciąża, karmienie piersią, stany ropne skóry czy nowotwory. Pamiętaj, aby przed skorzystaniem z usług medycyny estetycznej, dowiedzieć się więcej o danym zabiegu i przeciwwskazaniach do jego wykonania. Sprawdź, z jakich zabiegów korzysta najwięcej Polek!

Powiększanie i modelowanie ust

Wiele kobiet jest niezadowolonych z wyglądu lub wielkości swoich ust. Często skarżą się, że ich usta są zbyt małe, kąciki ust opadnięte, a kontur mało wyraźny. Na szczęście zabiegi medycyny estetycznej pozwalają pozbyć się mankamentów i defektów urody. Powiększenie i modelowanie ust nie jest bolesne, jeżeli zostanie wykonane przez osobę wykwalifikowaną, która zna się na rzeczy, a przed zabiegiem nałoży na usta maść znieczulającą.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa przeprowadzana jest najczęściej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego w połączeniu z aminokwasami, co wpływa na proces biorewitalizacji skóry. Substancje aktywne są wprowadzane do głębszych warstw skóry za pomocą cienkiej igły. Jest to bezbolesny zabieg, gdyż pół godziny przed nim nakładana jest maść znieczulająca. Z mezoterapii igłowej w Bielsku-Białej warto skorzystać, jeżeli chcesz się pozbyć zmarszczek, zregenerować, nawilżyć i ujędrnić skórę.

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa to popularny botoks, z którego korzystają kobiety, aby zredukować zmarszczki mimiczne na twarzy i dekolcie. Najczęściej są to zmarszczki poprzeczne czoła, kurze łapki czy zmarszczka tygrysia między brwiami. Efekty zabiegu utrzymują się do 6 miesięcy. Z botoksu korzystają także kobiety, które borykają się z bruksizmem, a także z nadmierną potliwością.