Jak zlikwidować chomiczki na twarzy?

Jak zlikwidować chomiczki na twarzy?

Chomiczki na twarzy to nic innego jak opadające policzki, które są wynikiem naturalnego procesu starzenia się, w którym skóra traci elastyczność i jędrność. Wraz z wiekiem w skórze twarzy ubywa tkanki tłuszczowej, kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Obwisłe policzki mogą sprawić, że będziemy wyglądać starzej niż w rzeczywistości. Istnieją jednak sposoby, aby zmniejszyć widoczność chomiczków.

Najważniejszą rzeczą jest utrzymanie skóry w stanie nawilżenia, picie dużej ilości wody i stosowanie kremu nawilżającego i kremu z filtrem SPF. Odpowiednia ilość snu i zmniejszenie poziomu stresu również pomogą utrzymać jędrny i młody wygląd skóry. Istnieją też różne ćwiczenia, które mogą pomóc wzmocnić mięśnie twarzy i poprawić jędrność skóry. W przypadkach, gdy chomiczki na twarzy są spowodowane nadmierną ilością tłuszczu lub skóry, można zastosować popularne zabiegi medycyny estetycznej.

Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym

Skutecznym sposobem na usunięcie chomiczków na twarzy są ostrzykiwania kwasem hialuronowym lub innym wypełniaczem, który może pomóc w uzupełnieniu utraconej objętości w policzkach, a tym samym zredukować widoczność obwisłych policzków. Popularnym zabiegiem wykonywanym w gabinetach medycyny estetycznej jest wolumetria twarzy, czyli modelowanie owalu twarzy przy pomocy wypełniaczy, najczęściej kwasu hialuronowego, który występuje naturalnie w skórze. Zabieg ten pozwala na uniesienie opadających policzków, a nawet na zwiększenie ich objętości.

Wolumetria stosowana jest do korygowania asymetrii twarzy, pozwala poprawić wygląd policzków, podbródka, ust i innych obszarów twarzy, dzięki zastosowaniu wypełniacza pobudzającego produkcję kolagenu. Pamiętaj jednak, aby przed podjęciem decyzji o zabiegu medycyny estetycznej skonsultować się najpierw z doświadczonym specjalistą, który oceni stan twojej skóry i skalę problemu oraz dobierze idealny zabieg.