Jak wygląda zabieg liftingu twarzy?

Jak wygląda zabieg liftingu twarzy?

Zabieg liftingu twarzy ma na celu zniwelowanie oznak starzenia się skóry, poprawienie jej elastyczności oraz wyglądu. Procedura ta może być przeprowadzana na wiele różnych sposobów, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta i rodzaju problemów skórnych, które chce on rozwiązać. Na zabieg warto się zdecydować, jeżeli chcesz zneutralizować swoje „chomiczki”, przywrócić utracony kontur twarzy, wygładzić zmarszczki, nadać sprężystości skórze i zwiększyć jej nawilżenie. Dzięki niemu szybko oraz bezboleśnie podniesiesz i naciągniesz zwiotczałą skórę twarzy.

Rodzaje liftingu twarzy

Lifting twarzy może być przeprowadzany na kilka sposobów. Metodą inwazyjną jest lifting chirurgiczny, który polega na wykonaniu nacięć w okolicy skroni i uszu, a następnie podniesieniu i naprężeniu mięśni oraz skóry. Lifting twarzy można wykonać również za pomocą nici. To metoda polega na wprowadzeniu pod skórę cienkich nici, które podnoszą i napinają skórę. Zabieg ten jest szybki, a efekty utrzymują się przez okres około 2 lat. Inne rodzaje liftingu twarzy to lifting laserowy, lifting za pomocą ultradźwięków i wolumetryczny. Ten ostatni cieszy się dużą popularnością, z uwagi na fakt, że jest nieinwazyjny.

Jak przebiega zabieg liftingu twarzy z użyciem kwasu hialuronowego?

Lifting twarzy wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej to innowacyjny zabieg z molekułą młodości, który polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego w okolicę twarzy i szyi za pomocą cienkiej igły. Kwas ten działa jak naturalny wypełniacz, który poprawia objętość i napięcie skóry. Zabieg liftingu polega na wytypowaniu pięciu punktów twarzy, w których następuje napięcie skóry. Przy jej zwiotczeniu w te punkty wprowadzany jest kwas hialuronowy. Zabieg ten jest nieinwazyjny, bezbolesny i bezpieczny. Oczywiście chwilę po zabiegu może wystąpić krótkotrwały obrzęk i zaczerwienienie.