Jak skutecznie pozbyć się zmarszczek?

Jak skutecznie pozbyć się zmarszczek?

Duży wpływ na pojawienie się zmarszczek ma ekspresyjna mimika twarzy, częste śmianie się i marszczenie czoła. Istnieje jednak wiele sposobów, aby zredukować zmarszczki na twarzy. Większość kobiet stosuje kremy i serum przeciwzmarszczkowe, które mają zwiększyć produkcję kolagenu i elastyny. A jak wiadomo, składniki te są niezbędne dla utrzymania jędrności i elastyczności skóry. Regularne stosowanie wysokiej jakości kremów o sprawdzonym działaniu pomoże zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek.

Aby zapobiec przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek, należy unikać palenia papierosów i nadmiernego spożywania alkoholu. Należy spożywać produkty bogate w antyoksydanty, np. owoce, warzywa, ryby, nasiona, orzechy. Ważne, aby unikać ekspozycji na słońce, gdyż przyspiesza ono proces starzenia. Konieczne jest stosowanie kremów z filtrem UV, szczególnie w godzinach szczytu, gdy słońce jest najbardziej niebezpieczne.

Skorzystaj z profesjonalnego zabiegu usuwania zmarszczek w gabinecie!

Dużą popularnością cieszą się zabiegi medycyny estetycznej, np. usuwanie zmarszczek w Bielsku-Białej, które pomagają w szybkim wygładzeniu i redukcji zmarszczek oraz poprawiają jędrność skóry. Istnieją różne zabiegi medycyny estetycznej, które pomogą wygładzić i zniwelować kurze łapki, zmarszczkę lwią między brwiami, zmarszczki poprzeczne na czole czy zmarszczki dolnej powieki oka. Do tego celu świetnie sprawdzi się toksyna botulinowa, kwas hialuronowy czy mezoterapia igłowa.

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pozytywnie wpływają na spłycenie głębokich i powierzchniowych zmarszczek oraz spowalniają procesy starzenia. Z kolei wstrzyknięty w mięsień botoks blokuje impulsy nerwowe odpowiadające za skurcze mięśni. Umiejętne podanie składników aktywnych sprawia, że dotychczasowe zmarszczki znikają, nowe nie powstają, a rysy twarzy stają się łagodniejsze.