Jak można wymodelować kości policzkowe?

Jak można wymodelować kości policzkowe?

Każda kobieta marzy o jędrnej i gładkiej skórze. Odpowiednio uwydatnione kości policzkowe wyszczuplają twarz i podkreślają jej kontur. Kości policzkowe można szybko uwydatnić za pomocą makijażu. Przepływ limfy usprawnią także masaże, np. gua sha. Jednak, jeżeli zależy Ci na szybkim i trwałym uwydatnieniu policzków, a także na poprawie wygląd swojej twarzy, zdecyduj się na modelowanie kości policzkowych w Bielsku-Białej.

Wymodelować policzki można za pomocą kilku metod medycyny estetycznej. Najpopularniejszą z nich jest wolumetria twarzy i modelowanie kości za pomocą kwasu hialuronowego lub botoksu. Są to zabiegi nieinwazyjne w porównaniu z lipofillingiem czy implantami policzków.

Wolumetria kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to naturalny składnik skóry, który odpowiada za jej jędrność i nawilżenie. Wolumetria polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w okolicę kości policzkowych w celu uwydatnienia ich kształtu. Zabieg ten może pomóc w poprawie proporcji twarzy i nadaniu jej bardziej młodzieńczego wyglądu. Jego efekt jest widoczny niemal od razu i utrzymuje się do 1,5 roku. Zabieg wolumetrii polega na podskórnym podawaniu kwasu hialuronowego za pomocą igły lub kaniuli. Nie jest on bolesny, jednak niektóre osoby mogą odczuwać delikatny dyskomfort podczas wstrzykiwania wypełniacza.

Botoks, czyli toksyna botulinowa

Umiejętne podanie toksyny botulinowej sprawia, że wyglądamy młodziej, a rysy twarzy stają się łagodniejsze. Botoks wstrzykuje się w okolice kości policzkowych, co pozwala podkreślić je w naturalny i nieprzerysowany sposób. Twarz po wstrzyknięciu botoksu wygląda naturalnie, jednak na efekty trzeba poczekać nawet do dwóch tygodni.

Pamiętaj, aby przed podjęciem decyzji o jakimkolwiek zabiegu medycyny estetycznej skonsultować się z lekarzem specjalizującym się w tej dziedzinie, który przeprowadzi wstępną ocenę i zaproponuje odpowiednią procedurę.