Fakty i mity na temat botoksu

Fakty i mity na temat botoksu

Botoks, czyli toksyna botulinowa jest wykorzystywana w medycynie od wielu lat. W Internecie można przeczytać jednak wiele informacji, z których część opiera się na faktach, a część stanowi źródło spekulacji. Poznaj zatem kilka faktów i mitów na temat toksyny botulinowej, jej skuteczności i bezpieczeństwa stosowania!

Fakt: Botoks to eliksir młodości

Toksyna botulinowa wstrzyknięta pod skórę sprawia, że wyglądamy młodziej, rysy twarzy stają się łagodniejsze, a zmarszczki niewidoczne. Botoks pozwala w szybki i skuteczny sposób poprawić jakość i wygląd skóry. Preparat wprowadzony w mięsień blokuje pracę impulsów nerwowych. Oznacza to, że mięśnie tracą zdolność kurczenia się, przez co zmarszczki nie powstają.

Fakt: Botoks wykorzystuje się przy bruksizmie i nadmiernej potliwości

Jeżeli chcesz wyleczyć nieprawidłowości napięć mięśniowych i nadpotliwość, warto skorzystać z botoksu w Bielsku-Białej! Z bruksizmem boryka się coraz więcej osób. Dolegliwość ta polega na zaciskaniu zębów i ich zgrzytaniu podczas snu, a toksyna botulinowa blokuje impulsy nerwowe i zmniejsza odruch zgrzytania. Co więcej, hamuje także działanie gruczołów potowych, dlatego korzystają z niej osoby, które mają problem z nadmierną potliwością.

Mit: Botoks szkodzi zdrowiu i życiu

Toksyna botulinowa powinna być podana przez lekarza medycyny estetycznej. Dopiero wtedy będzie całkowicie bezpieczna. Musi jednak podać ją osoba wykwalifikowana, która ma wiedzę, doświadczenie oraz zna zasady przechowywania i podawania preparatu. Decydując się na zabieg, należy korzystać tylko z renomowanych miejsc.

Mit: Botoks jest przeznaczony tylko dla kobiet

Toksyna botulinowa to bezpieczny preparat, który mogą stosować osoby w niemal każdym wieku, chyba że zaistnieją przeciwskazania zdrowotne. Nie tylko kobiety korzystają z zabiegów medycyny estetycznej, ale coraz częściej do gabinetów przychodzą mężczyźni, którzy chcą poprawić swoje mankamenty w wyglądzie.