Medycyna estetyczna polega na mało inwazyjnych zabiegach, ingerujących w głębsze partie skóry. Celem tych zabiegów jest poprawa fizycznej atrakcyjności, a tym samym zapewnienie wysokiej jakości życia pacjenta. Do gabinetów medycyny estetycznej zgłaszają się osoby, które chcą usunąć niedoskonałości o różnym podłożu i dokonać korekty defektów estetycznych. Mowa tutaj o nadmiernym wypadaniu włosów, rozstępach, cellulicie, głębokich zmarszczkach, asymetrii twarzy lub ust czy problemach z cerą.
Najczęściej wykonywane zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej to głównie toksyna botulinowa, tzw. botoks, mezoterapia igłowa i mikroigłowa twarzy oraz skóry głowy, lifting, wolumetria twarzy czy modelowanie i powiększanie ust. Podpowiadamy, dlaczego większość z tych zabiegów powinno wykonywać się zimą!
Zabiegi medycyny estetycznej mogą powodować podrażnienie skóry, obrzęki i zaczerwienienia. Zdarza się to szczególnie latem, gdy nasłonecznienie jest silniejsze. Niższe temperatury powietrza i niewielka ilość promieni słonecznych dobrze wpływają na regenerację skóry po zabiegu. Co więcej, mniejsze nasłonecznienie to mniejsze ryzyko powstania nieestetycznych przebarwień.
Latem często spędzamy czas na świeżym powietrzu, na plaży lub na basenie, a takich aktywności po zabiegach silnie złuszczających i regenerujących należy unikać. Zimą, kiedy temperatury są ujemne, wiele osób spędza czasu w domu. W zimie łatwiej jest wygospodarować czas na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej, a także poświęcić kilka dni w domu na rekonwalescencję. A jak wiadomo, skóra potrzebuje czasu na regenerację, o który trudno latem, gdy każdy spędza czas na dworze. Zima to świetny czas na poprawę wyglądu przed sezonem letnim!