Dlaczego większość zabiegów medycyny estetycznej wykonuje się zimą?

Dlaczego większość zabiegów medycyny estetycznej wykonuje się zimą?

Medycyna estetyczna polega na mało inwazyjnych zabiegach, ingerujących w głębsze partie skóry. Celem tych zabiegów jest poprawa fizycznej atrakcyjności, a tym samym zapewnienie wysokiej jakości życia pacjenta. Do gabinetów medycyny estetycznej zgłaszają się osoby, które chcą usunąć niedoskonałości o różnym podłożu i dokonać korekty defektów estetycznych. Mowa tutaj o nadmiernym wypadaniu włosów, rozstępach, cellulicie, głębokich zmarszczkach, asymetrii twarzy lub ust czy problemach z cerą.

Najczęściej wykonywane zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej to głównie toksyna botulinowa, tzw. botoks, mezoterapia igłowa i mikroigłowa twarzy oraz skóry głowy, lifting, wolumetria twarzy czy modelowanie i powiększanie ust. Podpowiadamy, dlaczego większość z tych zabiegów powinno wykonywać się zimą!

Mniejsze nasłonecznienie

Zabiegi medycyny estetycznej mogą powodować podrażnienie skóry, obrzęki i zaczerwienienia. Zdarza się to szczególnie latem, gdy nasłonecznienie jest silniejsze. Niższe temperatury powietrza i niewielka ilość promieni słonecznych dobrze wpływają na regenerację skóry po zabiegu. Co więcej, mniejsze nasłonecznienie to mniejsze ryzyko powstania nieestetycznych przebarwień.

Czas na rekonwalescencję w domowym zaciszu

Latem często spędzamy czas na świeżym powietrzu, na plaży lub na basenie, a takich aktywności po zabiegach silnie złuszczających i regenerujących należy unikać. Zimą, kiedy temperatury są ujemne, wiele osób spędza czasu w domu. W zimie łatwiej jest  wygospodarować czas na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej, a także poświęcić kilka dni w domu na rekonwalescencję. A jak wiadomo, skóra potrzebuje czasu na regenerację, o który trudno latem, gdy każdy spędza czas na dworze. Zima to świetny czas na poprawę wyglądu przed sezonem letnim!