Dlaczego na skórze pojawiają się zmarszczki?

Dlaczego na skórze pojawiają się zmarszczki?

Zmarszczki na skórze twarzy pojawiają się z różnych powodów. Główną przyczyną jest naturalne starzenie się organizmu. Związane jest to z utratą kolagenu i elastyny, które są ważnymi składnikami strukturalnymi skóry. Do pojawienia się zmarszczek przyczynia się także dym papierosowy, zanieczyszczenia, częsta ekspozycja na słońce, niewłaściwa dieta, stres, bezsenność i brak nawilżania skóry.

Wiele z nas ma tendencję do ekspresyjnej mimiki twarzy, częstego śmiania się, marszczenia czoła i brwi oraz kurczenia się mięśni wokół oczu. To wszystko prowadzi do powstania kurzych łapek, zmarszczki lwiej, zmarszczki poprzecznej na czole oraz zmarszczki dolnej powieki oka. Wszystkie te zmarszczki sprawiają, że wyglądamy starzej. Jest jednak sposób na to, aby zniwelować zmarszczki i odjąć sobie kilka lat.

Jak zniwelować zmarszczki na twarzy?

Codzienne stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych niestety nie wystarczy, aby pozbyć się już istniejących zmarszczek. Dlatego, aby szybko zniwelować zmarszczki, wygładzić skórę i nadać jej jędrności pomogą zabiegi usuwania zmarszczek w Bielsku-Białej. Zabieg taki wykonuje się przy użyciu kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej, czyli tzw. botoksu.

Kwas hialuronowy wypełnia powstałe bruzdy oraz pozytywnie wpływa na spłycenie głębokich i powierzchniowych zmarszczek. Natomiast botoks paraliżuje mięśnie i blokuje impulsy nerwowe, które odpowiadają za skurcze mięśni. Dzięki temu zmarszczki nie będą się pojawiać przy ruchach mięśni twarzy. Zniwelować zmarszczki pomoże także osocze bogatopłytkowe oraz mezoterapia igłowa twarzy.

Pamiętaj, że dobrze nawilżona skóra twarzy jest bardziej elastyczna i mniej podatna na uszkodzenia. Dlatego warto regularnie używać olejków i kremów nawilżających ze składnikami aktywnymi.