Czy zabieg powiększania ust jest bolesny?

Czy zabieg powiększania ust jest bolesny?

Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz bardziej popularne, a jednym z najczęściej wykonywanych jest modelowanie i powiększanie ust. Wiele osób pragnie mieć pełniejsze, bardziej wyraziste usta, które są symbolem kobiecości i zmysłowości. Pomimo rosnącej popularności tego typu zabiegów, wiele osób obawia się ewentualnego bólu związanego z procedurą. Sprawdź, czy zabieg powiększania ust jest bolesny oraz jakie są metody jego przeprowadzenia.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Istnieje kilka metod powiększania ust, które różnią się stopniem inwazyjności oraz rodzajem zastosowanych materiałów. Najbardziej popularne to wypełniacze, tj. kwas hialuronowy. Zabiegi z kwasem hialuronowym to najpopularniejsza i najmniej inwazyjna metoda powiększania ust. Wypełniacz ten naturalnie występuje w organizmie człowieka i jest odpowiedzialny za nawilżanie skóry. Iniekcje z wypełniaczem podaje się w kilku miejscach wargi.

Zabieg powiększania jest prawie bezbolesny!

Zabieg powiększania ust w Bielsku-Białej jest małoinwazyjny i prawie bezbolesny, gdyż wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pół godziny przed wstrzyknięciem wypełniacza, na usta nakładana jest maść znieczulająca. Stopień bólu związany z zabiegiem powiększania ust zależy oczywiście od metody oraz indywidualnych odczuć pacjenta. W przypadku wypełniaczy niektóre osoby opisują uczucie dyskomfortu podczas iniekcji, jednak ból jest raczej łagodny i przemijający.

Po zabiegu powiększania ust pacjent może odczuwać lekki ból, uczucie rozpierania oraz opuchliznę. Jednak obrzęk i wrażliwość znikają po kilku dniach. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać palenia papierosów i picia alkoholu, a także przyjmować duże ilości wody.