Kiedy wykonać zabieg?

Wykonując makijaże permanentne w ostatnich latach, zaczęłam zwracać uwagę na przyczyny, dla których Panie decydują się na taki krok. A tych, oprócz zwyczajnej wygody i chęci poprawy urody jest klika:

SPORT. To jeden z częstszych powodów podjęcia decyzji o makijażu permanentnym ust. Pigmentowałam trenerki osobiste, pływaczki, osoby zawodowe wędrujące po górach i wspinające się. Przy każdej aktywności, nawet codziennym wzmożonym zainteresowaniu sportem (biegasz dziennie, chodzisz na siłownię, basen?) makijaż permanentny ust sprawia, że kobiety czują się nadal pięknie i kobieco.

WĄSKIE / MAŁE USTA. To częsty problem, jak się okazuje, wielu kobiet. Czasami górnej wargi praktycznie nie ma. Czasami brakuje czerwieni wargowej. Bardzo często Panie z wąskimi i małymi ustami decydują się na zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym, a następnie na makijaż. Tutaj bardzo ważna uwaga – tych dwóch zabiegów nie można łączyć! Pomiędzy nimi powinno być minimum 3-4 tygodnie odstępu.

KOLOR UST I KONTUR. Albo braki w czerwieni wargowej. Często Panie decydują się na makijaż, kiedy ich usta mają zbyt jasny kolor, wyblakły i nieatrakcyjny. Często Panie decydują się na makijaż kiedy zatraca się kontur ust, a to dzieje się z wiekiem – powstaje rozmazanie i zatracenie konturu, który za pomocą makijażu możemy odtworzyć.

ZNIEKSZTAŁCENIA I BLIZNY. Te na skutek wypadków, chorób czy potrądzikowe. Wtedy staramy się je zamaskować (to także możemy robić w ramach pigmentacji medycznej!!!), a także nadać ustom lepszy kształt i lepszy kolor.

UCZULENIA. Drogeryjne kosmetyki, nawet tych lepszych marek, mogą uczulać. Niestety, żyjemy w czasach kiedy w wielu produktach znajdują się szkodliwe substancje. Świadomość osób w tym zakresie staje się coraz większa, ale statystycznie tylko 10% z nas czyta etykiety i analizuje składy. Często dobrej jakości kosmetyki, w pełni naturalne są drogie i wiele osób, woli zainwestować raz w makijaż permanentny. Przy uczuleniach jest to także dobre rozwiązanie. Tutaj zwrócę uwagę na fakt, iż pigmenty stosowane w makijażu permanentnym są mineralne i w pełni naturalne, nie uczulają i nie wywołują alergii.

BRAK CZASU. To domena naszych czasów. Permanentny brak czasu? Zrób permanentny makijaż! Chciałoby się rzec. I jest w tym sporo prawdy. Ile razy zdarzyło Ci się nie zdążyć pomalować, wyjść z mokrymi włosami? Setki! Jak każdemu. Dla oszczędności czasu i zwykłej, codziennej wygody, wiele z Was decyduje się na makijaż permanentny.

O czym pamiętać przy zabiegu?

Linergistka wykonująca zabieg powinna przeprowadzić szczegółowy wywiad z osobą, przed zabiegiem. Zwróćcie uwagę na to, czy to robi! Po to, by upewnić się, że nie ma zdrowotnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu i po to, by dowiedzieć się wszystkiego o potrzebach swojego klienta. Pamiętajmy, że makijaż musi być dostosowany do karnacji, stanu skóry, koloru oczu, kształtu anatomicznego twarzy, stylu życia, stylu i nawyku wykonywania makijażu, wieku i wielu innych czynników. Dobry linergista prowadzi konsultację, pyta i analizuje. Nie rysuje na ślepu i mechanicznie. U mnie każde usta są inne, nigdy nie zrobiłam dwóch takich samych makijaży, po każdy z nas jest inny. Indywidualny!

Kiedy nie robić makijażu?

Decydując się na zabieg musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Zawsze, przy makijażu ust względy zdrowotne mają znaczenie (zresztą przy każdej pigmentacji mają ogromne znaczenie) – kiedy pojawia się opryszczka niestety nie możemy wykonać zabiegu – należy umówić inny termin i wyleczyć stan chorobowy. Lista przeciwwskazań nie jest długa, a temat ten poruszałam całkiem niedawno tutaj. Zajrzyjcie!

Jak dbać o makijaż ust?

Zaraz po zabiegu należy pielęgnować usta, nawilżając je i smarując specjalnymi preparatami (polecam takie w salonie), a także nie zrywać strupków, które mogą ale nie muszą się pojawić, samodzielnie. One odpadną same w odpowiednim momencie. Proces gojenia się skóry trwa około tygodnia – dwóch. W tym czasie unikajmy opalania, solarium, sauny czy chlorowanych basenów. Kiedy wychodzicie na słońce – stosujcie kremy z wysokim filtrem (30-50 SPF).

Kochani! Zapraszam Was na zabiegi. I tych, po prostu zabieganych, marzących o pięknych ustach 24h, i tych, których natura nie obdarzyła szczodrze, borykających się z różnymi problemami. Na konsultacjach zdiagnozuję problem i postaram się znaleźć idealne rozwiązanie bazując na umiejętnościach pigmentacji medycznych, sztuki wykonywania makijaży permanentnych, a także sporej ilości zabiegów dedykowanych na bazie kwasu hialuronowego.