Dodanie koloru wokół oczu rozświetla i pięknie podkreśla najlepsze cechy naszej twarzy. Być może dlatego tak bardzo lubimy słynne kreseczki i cień na powiekach. Odkąd świat pamięta, eyelier był wykorzystywany do  zwrócenia uwagi na oczy, do uwypuklenia ich i podkreślenia charakteru twarzy. By był idealnie dopasowany, należy jednak wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników przy jego rysowaniu. I dotyczy to zarówno makijażu tradycyjnego, jak i permanentnego. Przy czym musimy mieć świadomość, że o ile w pierwszym przypadku możemy makijaż zawsze zmyć i zrobić jeszcze raz, to w tym drugim – zostaje on z nami na stałe. Warto zatem, by zrobił go ktoś, kto się na tym zna. Zwłaszcza, iż rysowanie eyelinera w makijażu permanentnym jest zupełnie inne, niż tworzenie go podczas tradycyjnego make up’u. Warto więc wybrać linergistę, który zabieg wykona, a nie wizażystę…

Wykonując eyelinera ważne jest, by zwrócić uwagę na to, iż zarówno dolna, jak i górna kreseczka nie może być wykonana na zewnętrznych i wewnętrznych kącikach oczu, ponieważ obszar ten jest szalenie podatny na migracje. Ważne też, by rysując go okazać swoją artystyczną duszę 😉 bowiem kształtów i rodzajów eyelinera jest mnóstwo. Tu jednak warto zachować zdrowy rozsądek i umiar, a także brać odpowiedzialność za swoją pracę. Trendy się zmieniają, a makijaż pozostaje – dlatego zawsze tłumaczę klientce, że trendy to jedno, a nasza uroda to drugie. Niestety nie wszystko pasuje do naszego typu urody, a linergista jest po to, by to wyłapać i dostosować makijaż perfekcyjny do tego oka i twarzy. W tym zawodzie nie chodzi o to, by zawsze robić tak samo, nie – zawsze należy robić inaczej – indywidualnie dla danej, konkretnej osoby, bo każda twarz jest inna.

Biorąc pod uwagę powyższe stwierdzenie, zachęcam linergistów do szkoleń i ćwiczeń, tak by poznać jak najwięcej typów oczu i metod tworzenia eyelinera – zwłaszcza tego z cieniem! Wśród metod możemy wyróżnić powiększenie rzęs – to metoda, która najlepiej pozwala zachować naturalny wygląd i subtelność makijażu. Ten rodzaj wykonujemy u podstawy rzęs, dzięki czemu wydają się one ciemniejsze i nie mają kształtu eyelinera. Świetne rozwiązanie dla osób rzadkie rzęsy, a także u tych, którzy nie noszą na co dzień makijażu, ale chcą uwydatnić i podkreślić oczy. Tradycyjny eyeliner – najbardziej popularny styl, pięknie powiększa oko, a technika rysowania jest taka, iż oko nabiera migdałowego kształtu. Bardzo sexy i bardzo mody. Raczej sprawdzi się przy wszystkich typowych twarzach. Eyeliner gruby – z nim należy uważać, by nie przesadzić, bo to wrażenie większych, mniejszych oczu lub zmiana ich kształtu! Musimy uważać, by efekt nie był karykaturalny. Warto przy technikach rysowania eyelinera z cieniem z kolei bardzo dobrze znać zasady kolorymetrii, tak by umiejętnie dobrać kolor do całości twarzy. O kolorach już pisałam. Warto też poznac podstawowe kształty oczu.

Kształt okaCechy
Oko migdałoweNa ten kształt makijaż nałożyć najprościej, przy dobrze położonym eyelinerze oczy wydają się być większe.
Oko owalneOczy w tym kształcie są bardzo widoczne. By wydawały się wyższe, eyeliner powinien zaczynać się cienką linią na zewnętrzny rogu górnej powieki, zwężając ją w centralnej części.
Oko okrągłeOczy okrągłe są większe od przeciętnych, by dodać im długości należy trzymać się naturalnego konturu powieki.

By poznać więcej zagadnień w zakresie makijażu permanentnego eyelinera i eyelinera z cieniem zapraszam na szkolenia indywidualne i grupowe, które prowadzę. Najbliższe poświęcone tym technikom już w terminie 17 – 18 października.