Kochani! W pigułce dla tych, którzy:

a) nie wierzą w makijaż permanentny
b) boją się zabiegu
c) nie mogą podjąć decyzji

A przy tym borykają się z problemem braku włosków na łuku brwiowym lub mają bardzo cienkie włoski, nie są zadowoleni z wyglądu brwi, chcą nadać im charakter. Mają braki w czerwieni wargowej, borykają się z problemem bardzo cieniutkich ust… Mogę tak wymieniać jeszcze długo, ale chce przejść do konkretów! Czy warto? Jak wygląda zabieg? Jakie są przeciwwskazania? Czy można go wykonać latem / zimą / wiosną / jesienią * niepotrzebne skreślić. Kto może go wykonać? Jak wybrać gabinet?

Jednym słowem, w tym cyklu artykułów postanowiłam odpowiedzieć na wiele pytań, które zadaliście mi w 2018 roku. Bo nie tylko wykonuję makijaże permanentne w Bielsku-Białej i Katowicach, nie tylko szkolę przyszłych linergistów, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem, ale i edukuję Was – drodzy Klienci, drogie Klientki. Bo wiem, że jesteście świadomi i w taki też sposób chcecie podjąć decyzje o ewentualnym zabiegu. Zaczynamy!

  1. Czy warto?

Jeśli wykonany dobrze, to zdecydowanie TAK! Nawet przy nienagannych brwiach. Dlaczego? Bo nada on charakteru naszej twarzy, poprawi łuk brwiowy i przy łukach pięknych, gęstych, sprawi, że oko będzie jeszcze bardziej zmysłowo i seksownie pokreślone. Przy łukach z brakiem włosków, z cienkimi włoskami to może być spektakularna metamorfoza.

Popularność zabiegu to w dużej mierze fakt, iż wygląda ona na bardzo zadbany i estetyczny, a przy tym odpowiednio wykonany, naturalny. Do tego porządkuje nasz wygląd i sprawia, iż twarz jest zadbana o każdej porze dnia.

Makijaż permanentny brwi sprawdza się idealnie w trudnych przypadkach – przy asymetryczności, ubytkach we włoskach, czy też po latach niepoprawnej depilacji brwi i utracie ich  naturalnego kształtu. Z wiekiem, nasze łuki brwiowe stają się także coraz mniej wyraziste, dlatego warto je poprawić makijażem. Pamiętajmy, że to już nie „flamastrowy zabieg” z lat 90, a dziś to raczej piękna sztuka i niepowtarzalne metamorfozy. Dopasowany łuk brwiowy do twarzy to od razu jej poprawa całościowa.

To samo dotyczy ust – kiedy borykasz się z ubytkami w czerwieni wargowej, kiedy zmagasz się z asymetrią, kiedy po prostu chcesz nadać im charakter i być piękna 24/7. Warto!

  1. Jak wykonuję zabieg?

Bardzo często stosuję technike ombre – pięknego cienia 3D, który nadaje trójwymiarowości i nie spłaszcza brwi, candy lips przy permanentnym ust pozwala na precyzję i ich uwydatnienie.

Po wstępnej konsultacji, przystępuję do rysunku wstępnego – to bardzo ważne, kształt łuku czy przyszłych ust jest najważniejszy. Następnie dobieram kolor – nie pracuję na gotowych barwnikach, zawsze mieszam kolory, by osiągnąć idealny dla danej skóry, oczu, włosów – twarzy po prostu. Każdy mój makijaż jest w 100% dostosowany do konkretnej osoby i nigdy nie zrobiłam dwóch takich samych makijaży.

Ostatnio wprowadziłam też technikę Martynenko – delikatne włoski, nieosadzone głęboko w skórze, a powierzchownie, które sprawdzą się w delikatnych łukach u blondynek, zagęszczą włoski na łuku. Nie mylcie tego proszę z microbladingiem czy maszynową metodą włosa – tych metod nie stosuję, bo uważam, iż są zbyt niechlujne i inwazyjne. Pisałam o tym wielokrotnie.

Zabieg trwa około 3 godzin.

Zabieg ZAWSZE to dwa spotkanie. Pierwsze bazowe i drugie, po około 6 tygodniach – dopigmentacja.  Dopiero po dwóch zabiegach, przeprowadzonych w stosownych odstępach czasu i po około 6 tygodniach od zakończenia zabiegu dopigmentowania, możemy zobaczyć i ocenić finalne efekty.

Obszar pigmentowany po zabiegu?

Przez pierwsze kilka dni, wprowadzony pigment będzie się adaptował do naszej skóry. Dlatego zawsze konieczne jest drugie spotkanie, które stanowi uzupełnienie zabiegu pierwszego i jest jego integralną częścią! Idzie za tym też cena – ta zawsze powinna obejmować dwa spotkania. Korektę należy wykonać po okresie 4-6 tygodni od pierwszego spotkania.

Podczas zabiegu naskórek wraz z pimentem może się łuszczyć i schodzić. Jest to zupełnie normalny proces, drugi zabieg pozwala na uzupełnienie pigmentu i finalne wyprowadzenie brwi. Z tego powodu drugi zabieg jest też o wiele ważniejszy od pierwszego.

Ile utrzyma się efekt?

Zwykle od roku do 3 lat. To w dużej mierze zależy od skóry i jej reakcji na pigment. Makijaż blednie i jest to naturalny proces, bowiem nieustannie odnawia nam się i wymienia tkanka skóry.

Jakie są przeciwwskazania?

Na pewno ciężkie choroby, infekcje wirusowe (w tym wirus opryszczki!), cukrzyca, łuszczyca, czy przyjmowanie sterydowych leków.

Cena?

Zabiegi kosztują od 950 zł za makijaż permanentny brwi techniką pudrową do 1200 zł za wykonanie makijażu ust. W ofercie mamy również zabiegi kreski z cieniowanie w cenie od 950 do 1500 zł, czy zwykłe eyelinery nieco tańsze. Wszystko zależy od techniki i obszaru. Warto pamiętać, iż cena nie może być jedynym wyznacznikiem. Nie rekomenduję wizyt w tanich gabinetach, bo efekty mogą kończyć się potrzebą korekty po źle wykonanym makijażu czy alergią na naganne pigmenty. Sprawdzajcie to!