W każdej blogowej odsłonie staram się przedstawić to, co najważniejsze w kwestiach wykonywania makijażu permanentnego. Tego, na co zwracać uwagę, wybierając gabinet. Tego, w jaki sposób wykonać makijaż permanentny każdego obszaru, czy tego, jakie metody są znane i powszechnie stosowane. Dziś opowiem Wam o procedurach wykonywania makijaży krok po kroku. Mam nadzieję, iż uszereguje nam to zebraną wiedzę i stanie się dla Was przewodnikiem pigmentacji permanentnych.

Krok pierwszy: konsultacja

Konsultacje z klientem to rzecz obligatoryjna – można ją wykonać w dniu pigmentacji, jednak jeśli łuk brwiowy czy usta to korekta po innym gabinecie, czy Pani mówi, iż nie ma w ogóle włosków, to lepiej zaplanować konsultację we wcześniejszym czasie. Tak, by móc na spokojnie zapoznać się z zadaniem do wykonania.

Krok drugi: rysunek

Wielu linergistów pomija tę kwestię i od razu przystępuje do działania! Jednak pamiętajmy o rysunku wstępnym. Zanim zaczniemy budować łuk brwiowy czy usta, musimy rozrysować wytyczne. Plan pozwoli zapewnić równo rozłożony kolor, pozwoli nadać także odpowiedni kształt. O tym, jak ważny jest rysunek pisałam nie raz. Tematowi poświęciłam też osobny cykl blogowy Sztuka rysowania. Dobrze wykonany rysunek wstępny to połowa naszego sukcesu!

Krok trzeci: znieczulenie

Rzecz bardzo oczywista. Przecież nie chcemy, by bolało J Za pomocą najlepiej patyczka higienicznego najlepiej zaaplikować znieczulenie. Warto zrobić to tak, by nie rozierał nam naszkicowanego rysunku. Środek znieczulający, w zależności od producenta, powinien pozostać na obszarze pigmentacji do 30 minut.

Krok czwarty: kolor

Stosując poszczególne techniki, mieszając kolory, stosując się do zasad kolorymetrii, zaczynami implantację koloru. A tym samym rozpoczynamy pracę „na żywo”. Co jakiś czas oczywiście zwracamy uwagę na to, czy kolor jest taki, jakiego oczekiwaliśmy, a brwi równe!

Krok piąty: prezentacja

Kończąc naszą pracę, prezentujemy nowe piękne brwi. Nie porzucamy oczywiście od razu naszego klienta J Oglądamy brwi, mierzymy, sprawdzamy czy na pewno nasz łuk brwiowy jest równy i dobrze dobrany pod kątem kolorystycznym. Pamiętajcie, że kolor po kilku tygodniach dostosuje się do skóry i dopiero wtedy otrzymamy ostateczny rezultat.

Proste, prawda?
Grogie linergistki! Drodzy linergiści!
Zapraszam na autorskie szkolenie PMU BASIC CLASS 5 dni, podczas których wraz ze mną poznacie wszystkie kroki poprawnie wykonanego makijażu permanentnego!

Sprawdźcie koniecznie szczegóły!