Zabieg makijażu permanentnego nie jest zabiegiem wymagającym dla Was i Waszych organizmów, stąd nie wymaga bardzo zaawansowanych i skomplikowanych przygotowań. Nie oznacza to jednak, że można od tak, prosto z ulicy wpaść na makijaż. Ze strony linergisty to totalnie inna historia – ja zawsze muszę być przygotowana do każdego zabiegu w ponad 100%, bo dla mnie każda pigmentacja jest inna. Inaczej pracuję nad łukiem brwiowym, inaczej patrzę na usta. Kreski z cieniem to skomplikowana procedura łączenia kolorów. A pigmentacje medyczne to temat rzeka – tutaj nie można zostać zaskoczonym! Staram się zawsze być gotowa na absolutnie wszystko, stąd nieustannie pracuję nad kształtem makijażu i łączeniem kolorów.

Ale dziś będzie o Was. I o tym, jak Wy powinniście się przygotować do zabiegów makijażu permanentnego. Przygotowałam zestawienie kilku istotnych kwestii, na które należy zwrócić uwagę zanim znajdziecie się w moim gabinecie na umówionym terminie wizyty. Co to takiego?

 1. Konsultacja

Kiedy widzicie, że łuk brwiowy może być trudny do zrobienia, kiedy nie macie w ogóle włosków na nim, a już na pewno kiedy macie stary, nieudany makijaż permanentny do korekty – konsultacja jest potrzebna. I przydatna. Pozwala nam lepiej zaplanować pracę. Konsultacja jest konieczna w przypadku bardzo trudno zapowiadających się pigmentacji. Z kolei przy „normalnych” łukach brwiowych czy ustach, których makijaż ma polegać na upiększeniu – nie ma potrzeby umawiania się na wcześniejszą konsultację, w dodatkowym terminie, chyba że macie na to ochotę, poczujecie się bezpieczniej i pewniej, kiedy wcześniej zobaczę Wasze brwi. Warto tu zaznaczyć, iż ta i tak, zwykle jest wykonywana z rysunkiem wstępnym przeze mnie w dniu zabiegu.

Pierwszym etapem zabiegu jest konsultacja i rysunek wstępny, który wykonuję bezpośrednio na łuku brwiowym czy ustach.

 1. Choroba

W przypadku nawet drobnego przeziębienia, gorączki czy poważniejszych stanów jak grypa, stany zapalne skóry – musimy przełożyć wizytę na inne termin. Także opryszczka stanowi przeciwwskazanie do wykonania zabiegu. W takich przypadkach należy zastosować odpowiednie leki przeciwwirusowe (zwykle dostępne na receptę) oraz na spokojnie pozbyć się opryszczki i umówić ponownie na zabieg.

 1. Depilacja brwi

Przed planowanym zabiegiem, wizytą u mnie, nie depilujcie i nie regulujcie brwi. Im dłużej włoski są nieruszane na łuku brwiowym, tym większa możliwość i łatwość w doborze najlepszego dla Was kształtu łuku, wyboru koloru. Nie depilowane przed miesiąc lub dłużej brewki pozwolą mi lepiej ocenić, jak wygląda Wasz naturalny łuk brwiowy, jakie ma braki, a tym samym łatwiej będzie stworzyć pełny, piękny łuk szyty na miarę. Mocno indywidualny i tylko Wasz!

 1. Wywiad

Przed zabiegiem, zawsze odpowiadacie na kilka pytań związanych z przyjmowanymi lekami, Waszym stanem zdrowia. By zabieg był bezpieczny nie może być żadnych przeciwwskazań. O tych też jesteście zawsze informowani. Podpisywana jest również zgoda na zabieg. Co jak co, ale w papierach musimy mieć porządek! Taki zebrany wywiad, Wasza karta pozwoli też na łatwiejsze „zarządzanie” Waszymi późniejszymi, ewentualnymi zabiegami, w tym również zabiegiem dopigmentowania, który jest integralną częścią pierwszego spotkania w ramach makijażu permanentnego.

 1. Na chwilę przed
 • dwa dni przed zabiegiem wykonajcie delikatny peeling miejsca / skóry, które będzie pigmentowana
 • jeśli macie bardzo suchą skórę, warto wykonać zabieg odżywczo-nawilżający kilka dni przed zabiegiem pigmentacji
 • w przypadku skóry tłustej z kolei należy ją wcześniej dokładnie oczyścić – przygotowana odpowiednio skóra lepiej wchłonie pigment
 • przed zabiegiem – jeśli wykonujemy go latem, pamiętajcie by nie opalać nadmiernie skóry – zwykle umawiamy się na zabiegi z wyprzedzeniem, można je zaplanować tak, by nie przychodzić na nie prosto z plaży
 • w dniu zabiegu i 24 godziny przed nim nie pijemy mocnej kawy i alkoholu!
 • wypocznijcie przed zabiegiem, bo stres, zmęczenie czy nieprzespana noc zwiększają odczuwanie bólu
 • przed zabiegiem pigmentacji ust zadbajcie o odpowiednie nawilżenie i wygładzenie ich powierzchni, usta popękane i spierzchnięte słabiej przyjmują pigment
 • jeśli planujecie zabieg wypełnienia ust kwasem hialuronowym, albo jesteście po takim zabiegu – poinformujcie mnie w rozmowie, tu obowiązują określone zasady wykonywania zabiegów, tak by nie robić tego jednocześnie, a w stosownych odstępach
 • zabiegi są wykonywane przy pomocy bezpiecznych, dostępnych na rynku preparatów znieczulających