Jak przy pomocy wolumetrii można poprawić owal twarzy?

Jak przy pomocy wolumetrii można poprawić owal twarzy?

Wraz z upływem lat skóra twarzy traci swoją elastyczność, jędrność i kontur. Wynika to z mniejszej produkcji najważniejszych składników mających wpływ na zdrową skórę. Mowa tu oczywiście o kwasie hialuronowym, kolagenie i elastynie. Procesu starzenia nie da się jednak zatrzymać samymi kremami przeciwzmarszczkowymi czy liftingującymi. Można jednak to zrobić z pomocą popularnych zabiegów medyny estetycznej, np. wolumetrii twarzy. Jest to bardzo popularny zabieg, z którego korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Na czym polega zabieg wolumetrii twarzy?

Zabieg wolumetrii polega na modelowaniu konturów twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego. Jest to substancja, która naturalnie występuje w organizmie i odpowiada m.in. za nawilżenie skóry. Wolumetrię twarzy przeprowadza się przy użyciu igły lub kaniuli, za pomocą której wstrzykuje się do tkanki podskórnej lub pod mięśnie kwas hialuronowy. Po wprowadzeniu kwasu wykonuje się masaż obszaru zabiegowego, który pozwala dokładnie rozprowadzić preparat i nadać pożądany kształt twarzy.

Dzięki wolumetrii twarzy w Bielsku-Białej można szybko nadać właściwy owal twarzy, a także uwydatnić kości policzkowe, wymodelować skronie, brodę czy żuchwę. Efekt zabiegu widoczny jest niemal natychmiastowo i utrzymuje się nawet do 1,5 roku. Daje on możliwość modelowania twarzy bez użycia skalpela. Wolumetria twarzy to nie tylko lepszy konur i zarys żuchwy, ale także lepiej nawilżona i jędrniejsza skóra.

Przed zabiegiem zawsze powinna zostać przeprowadzana dokładna ocena proporcji twarzy. Uwagę należy zwrócić na jej budowę anatomiczną i topografię, co pozwoli nadać idealny owal. Zabieg wolumetrii nie jest bolesny i nie wymaga żadnych nacięć czy szwów. Jednak niektóre osoby mogą odczuwać delikatny dyskomfort, który znika po zabiegu.