O medycznej pigmentacji pisałam już nie raz. Pochylam się kolejny raz nad tematem, bo wiem, jak jest istotny i jak potrafi poprawić komfort życia osób potrzebujących, borykających się z różnymi problemami. Ostatnio – na kanwie wielu moich realizacji rekonstrukcji sutka – pisałam o tym, dla kogo zabieg, jak jest wykonywany, na czym polega – tekst przywołuję ponownie na moim facebook’owym profilu.  Dziś opowiem o mikropigmentacji skóry głowy – drugim zabiegu z serii medycznych pigmentacji. Równie istotnym i równie trudnym, jak rekonstrukcja brodawki sutkowej.

Tylko mężczyźni?

Otóż nie! Moi drodzy, kobiety niestety też borykają się z problemem łysienia i jest to dla nich bardzo trudna i wstydliwa sytuacja. Piszę ten artykuł głównie ze względu na Panie! Wiem, że wiele z Was ma konkretny problem z tym, by udać się do gabinetu kosmetycznego i przyznać się do łysienia. A z problemem spotyka się obecnie ponad jedna trzecia kobiet w wieku 25 – 35 lat! Zabieg migropigmentacji skóry głowy to realna pomoc przy każdym typie łysienia. Głównie może być ono powodowane stresem czy zaburzeniami hormonalnymi, jednak zabieg jest adekwatny również jako pomoc i alternatywa w stanach łysienia chorobowego. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą z niego skorzystać i zarówno w jednym, jak i drugim przypadku rezultaty są zadowalające i bardzo widoczne.

Symulacja mieszków włosowych

To inna nazwa tego zabiegu – mówi o tym, czym jest. W zabiegu mikropigmentacji używam tylko naturalnych, nieorganicznych barwników, które za pomocą mojej maszyny mikropunkturowej wtłaczam w skórę głowy – w obszary łysienia, tym samym pigment tak wprowadzony symuluje mieszki włosowe. Pigment umieszczony zostaje w najgłębszych warstwach naskórka, dzięki czemu obszar zapigmentowany nie jest możliwy do rozpoznania od obszaru z naturalnymi włosami.

Obszar skóry

Medyczna pigmentacja to nie tylko rekonstrukcja brodawki sutkowej i mikropigmentacja skóry głowy, to także niwelacja przebarwień i wszelkich zmian skórnych. Ich maskowanie i niwelowanie. Bardzo często przy zapaleniu mieszków włosowych przy miejscowych brakach melaniny, na skutek zabiegów laserowych na skórze pojawiają się (mogą acz nie muszą) liczne przebarwienia, w których niwelacji pomaga odpowiedni zabieg, wykonany odpowiednią metodą. To trudna i precyzyjna praca, którą wykonać mogą tylko linergiści ze stosowną wiedzą i doświadczenie. Sztuka dobrania koloru jest tu najważniejsza.

Zalety mikropigmentacji skóry głowy

 1. Optyczne tuszowanie łysiny
 2. Zabieg adekwatny dla każdego typu łysienia:
  – łysienie plackowate
  – łysienie androgenowe
  – łysienie całkowite
  – łysienie bliznowaciejące
  – łysienie telogenowe i anangenowe
 3. Zabieg dla kobiet i mężczyzn!
 4. Poprawa komfortu życia i odzyskanie pewności siebie
 5. Alternatywna dla długich i drogich zabiegów przeszczepu włosów
 6. Zagęszczenie włosów lub imitacja krótkiej fryzury
 7. Naturalne, organiczne pigmenty wykorzystywane w pigmentacji